Tyto stránky již nejsou udržovány. Obsah je postupně přesouván/aktualizován na adrese chytrosti.marrek.cz.

787/2353

Domácí úkoly

Pokud se chcete naučit programovat musíte prostě programovat: zkoušet, experimentovat, variovat, vymýšlet. Proto jsou tu domácí úkoly.

Zadání aktuálních a řešení minulých domácích úkolu si každá třída může najít na samostatné stránce:

L4
aktuální zadání
řešení předchozích úloh

Domácí úkoly jsou povinné a je nutné je splnit v zadaném termínu. Zároveň jich budu používat při zkoušení. Pokud máte k řešení úkolů jakékoli dotazy, kontaktujte mě nejlépe osobně nebo pomocí konference Nejen o elektrotechnice. Pokud to bude jen trochu možné budu se vám věnovat.

Zásady pro odevzdávání domácích úkolů

Posílejte mi zásadně zdrojový kód a ne spustitelné binární soubory. Práce mi zašlete emailem podle obecného návodu. Je bezpodmínečně nutné, aby vámi poslaný zdrojový kód bylo možné zkompilovat. Kompilace by měla proběhnout bez varovných hlášení. Dále je nutné, aby byl zdrojový kód čitelný, tj. aby vnoření do bloků, podmínek a cyklů bylo vyjádřeno odsazením a aby byl patřičně okomentován.

Při odsazování je vhodné používat místo tabulátorů mezery. Odsazení je tak čitelné a nezávisle na tom, jak má který uživatel nastavenou šířku tabulátoru. Každý rozumný textový editor by měl umožňovat nastavit šířka tabulátoru a také vkládat při stisku tabulátoru místo znaku tabulátor, patřičný počet mezer. Pokud používáte program indent doporučuji přidat parametr --no-tabs.

| navigace |

Licence Creative Commons Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS! Antispam.er.cz Blog: Tlapicka.net